معرفی XPS

فـوم عایـق حـرارتـی پلـی استایـرن اکستـرود شـده XPS  در فـرآینــدی پیشرفتـه همگام با تکنـولـوژی روز دنیـا، با مقاومـت حرارتی و فشـاری بـالا جهت عایـق کاری ساختمـان ها تولیـد مـی شـود. بـر خلاف دیگر روش های تولیـد که سبب ایجاد حرفه، خلل و فرج و لوله های مویین در عایق می شود  این روش بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذناپذیـر ایجاد می کنـد که  ضریب انتقـال حـرارت بسیـار پاییـن و مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت و فشـار در مقایسـه با دیگـر عایق هـا از مشخصه های منحصر به فرد این نوع  عایق می باشد.

صفحـات عایـق حرارتی XPS  ، فـوم های روزن رانـی شـده پلـی استایـرن بوده که دارای بافـت تو در تو و به هم فشرده و خالـی از حفره مـی باشنـد  کـه کمک زیـادی بـه مقاومـت ایـن فـوم در بـرابـر نفوذ رطوبت می کند.

کاربـرد این صفحـات عایـق حرارتی پلـی استایرن اکستـرود شده XPS در  عایق کاری کف ( عایق حرارتی کف )، عایق کاری سقف( عایق حرارتی بام ) و  دیـوارهای ساختمـان های مسکونـی ( دیـوار عایق – عایق حرارتـی دیـوار ) و  صنعتـی ( عایق حرارتی مرغداری – عایق حرارتـی سقف سوله ) می باشد. به  دلیل اینکه در ساختـار این عایـق حرارتـی حباب وجود ندارد، دارای مقاومت  فشـاری بالایی است. جـذب آب آنها نیـز بسیار کم می باشـد. همچنین نفوذ  آب از طرق مویینگی در فـوم وجـود ندارد. این فوم فشرده به راحتی با تیغ اره یا چاقـو بریده می شـود و به آسانی به وسیله چسب یا پیچ در جای خود

تثبیت می شـود. عایـق حرارتی پلی استایرن اکسترود شده XPS در مرکـز  تحقیقات ساختمـان و مسکـن مـورد ارزیابـی قـرار گرفتـه و کاربرد آن در  حیطه الزامات ارائه شده مجاز است.

مشخصات سطح:

بردهای عایق XPS با رویه های مختلف ساده، شیاردار و پانچدار قابل عرضه هستند. قابلیت ایجاد فاق و زبانه نیز از دیگر نکات مثبت تولید این محصول است.

ابعاد و انواع:

این بردهای عایق با ابعاد مختلف و چگالی های مختلف برای مصارف مختلف بسته به فشار اعمالی قابل تولید می باشد.

رطوبت:

فوم های عایق  XPS به مقدار زیادی در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم هستند. از طرفی نیز خواص آنها در صورت قـرار گرفتـن در معرض چرخش انجمـاد/ذوب تغییر نمی کند.

مقاومت در برابر رشد موجودات:

عدم امکان تخم گذاری حشرات و رشد جلبک، قارچ و باکتری از مزایای بارز عایق حرارتی می باشد. این امر به ویژه در محلی که در تماس مستقیم یا غیر مستقیم با مواد  XPS  غذایی می باشد اهمیت بیشتری پیدا می کند و بدین منظور این عایق از این جهت نیز مناسب استفاده برای عایق کاری سرخانه ها و نیز استفاده در ساختمان های مسکونی است.

مشخصات عایق فشـرده   XPS

ضریب مقاومت حرارتی بالا

مقاومت فشاری بالا و مناسب

مقاوم در برابر نفوذ آب و بخار آب

دوام مقاومت حرارتی در مدت زمان طولانی

عدم تغییر خواص عایقی در دماهای پایین بر خلاف دیگر عایق ها

مقاومت حرارتی بالاتر در دماهای پایین نسبت به سایر عایق ها

وزن کم

مقاوم در برابر حشرات، قارچ و جلبک

با دوام با عمر بالا

نصب آسان و سریع

قابل بازیافت و مصرف مجدد

دیوار پلی استایرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *